"Шовкова косиця-2019"

Дата: 08.08.2019 19:40

Сьогодні, 8 серпня, на садибі буковинського письменника Юрія Федьковича в смт.Путила відбулося літературно-мистецьке свято "Шовкова косиця", приурочене до 185-ої річниці з дня народження славного митця,письменника, драматурга, прозаїка, фольклориста, просвітителя, педагога і громадського діяча, редактора першої газети українською мовою «Буковина».

«Ще наша зелена Буковина спала тихим сном, ще була недоступним, світом забутим закутком України, як нечаяно цей гірський соловій у гірському лузі, заспівав могутню пісню верховинський гуцул і, розбудивши нею сплячих, вніс життя, вніс весну у студену хату та й тим зайняв перше місце обіч безсмертного Тараса».
 М.Черемшина .
Федькович – легенда, це – українець, який першим збудив і просвітив свій народ. У Буковинського Соловія, у великого гуцула варто повчитися і патріотизму, і простоти, і безмежної любові до свого краю.
В літературно-мистецькому святі «Шовкова косиця» взяли участь фольклорно-етнографічний колектив «Гуцулочка» (керівник П.Пилипко) , працівники ЦКДС Конятинської сільської ради ОТГ.

Ю.Федькович творив серцем , щоб ми зрозуміли душею.
«БУКОВИНО, ВОЛОШИНО,
МАМКО, МОЯ НЕНЬКО,