Конятинська ТГ.

Дата: 30.01.2021 12:20

У 2017 році, було створено Конятинську територіальну громаду. На даний момент до складу Конятинської територіальної громади входять села : Конятин, Самакова, Великий Липовець,  Довгопілля, Греблена, Плита, Стебні, Яблуниця, Плай, Голошина.

Голова Конятинської ОТГ – Скрипчук Олексій Іванович.

Історія походження назви села Конятин

Територія нашого села була безлюдною. Улоговина, що знаходиться по правому березі річки Білий Черемош, як верхня річкова тереса, була вкрита у теплий сезон року густою травою. Ближні поселенці вирішили використати цю територію для випасу худоби. Заганяли на випас на цю територію худобу – коней. З випасу коні завжди поверталися ситими, гарними. З  часом цю територію стали називати землею для коней. Звідси пішла назва – Конятин.

В мальовничому селі Конятин на пагорбі розташований Конятинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Побудований в 1956 році.

Всього у закладі навчається 157 учнів,з них:

1-4 класи- 59

5-9 класи - 66

10-11 класи - 32

За період з 1956 по 2019 роки випущено  1902 учні.

З них:

з золотою медаллю - 36

з срібною медаллю - 30

Рівень знань

Високий – 14%

Достатній – 27,6%

Середній – 50,4%

У 90-х роках було споруджено жителями села Конятин ( Гожда Василь та його син Гожда Василь В., Богданюк Танасій та його син Віктор Танасійович) на території церкви святого Василя капличку.

Окрасою села являється цінна архітектурна споруда церква святого Василя. Розташована на мальовничому пагорбі, звідки видно всю панораму села. Поруч розташоване кладовище. Близько 30 років працював благочинний отець Юрій ( Палійчук Юрій Володимирович). Зараз працює протоієрей Віталій.

В центрі с. Конятин знаходиться Конятинський ЗДО. З великим стажем роботи працює завідуючою Фрей Галина Дмитрівна.

В садочку виховується 40 дітей. Діти із задоволенням відвідують садочок.

В даний час бібліотека знаходиться у гарному пристусованому приміщені яке було збудовано 1961 році. Завідуючою бібліотеки довгий час працювала Бубряк Гафія Михайлівна.

1995 року працювала Пилипко Тетяна Федорівна.

З 2006 року по даний час завідоючою бібліотеки с.Конятин працює Паланиця Алла Василівна.

У бібліотеці знаходяться 2 кімнаті для дорослих читачів та дитячих. У звязку із реорганізацією 2018 році було перейменована « Пункт видачі».

Книижковий фонд складає 77487 примірників книг по різних галузях знань.

Книжковий фонд збільшується, і можна задовільнити запит найвибагливіших читачів.