ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ФІНАНСУВАННЯ ВИПЛАТ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ ЛИСТКАМИ

  • 7

Постановою правління Пенсійного фонду України від 21 грудня 2022 року № 28-3 «Деякі питання фінансування для здійснення виплат та надання соціальних послуг, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено особливості застосування Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від 19 липня 2018 року № 12, на період до прийняття правлінням Пенсійного фонду України нового порядку.

Умови здійснення виплат за лікарняними працівникам не змінились. Оплата лікарняних здійснюється роботодавцем так, як це було раніше – 5 днів за рахунок власних коштів, починаючи з шостого дня – за рахунок страхових коштів, а у випадку лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві – з 18 дня непрацездатності.

При цьому Закон скоротив час надходження за поданими роботодавцем заявами-розрахунками страхових коштів для виплати лікарняних. Якщо раніше Фонд соціального страхування України перераховував кошти роботодавцям упродовж 10-ти днів після надходження заяви-розрахунку, то Пенсійний фонд України здійснюватиме таке фінансування у триденний термін після надходження заяви-розрахунку.

Тож усі заяви-розрахунки, незалежно від виду допомог, які вони містять, відтепер необхідно подавати до Пенсійного фонду України.