УМОВИ НАДАННЯ І ТРИВАЛІСТЬ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ І ПОЛОГАМИ

  • 7

Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Зазначений вид державної допомоги виплачується застрахованій особі за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів.

Жінкам, які належать до 1-3 категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога у зв’язку з вагітністю і пологами виплачується за весь період зазначеної відпустки, тривалість якої становить 90 календарних днів до пологів та 90 календарних днів після пологів.

Розмір допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами обчислюється сумарно за всі дні відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами та надається в повному обсязі застрахованій особі незалежно від кількості використаних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до пологів.

Допомога у зв’язку з вагітністю і пологами надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.