A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Конятинська громада
Чернівецька область, Путильський район

Путильський РС УДСНС у Чернівецькій області-застерігає!

Дата: 02.04.2020 17:54
Кількість переглядів: 37

Православна церква України — Вікіпедія

Дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки у церквах, надто  під час Великодніх свят, знаходиться під постійним контролем державного пожежного нагляду Путильського району. Особлива увага приділяється дотриманню правил пожежної безпеки під час проведення богослужінь.

Православна церква України — Вікіпедія

Основні причини пожеж в церковних закладах пов’язані з порушенням правил пожежної безпеки. Передусім – правил експлуатації електромереж. Наприклад, монтаж та експлуатація тимчасових електромереж досить поширені недоліки на релігійних об’єктах. Багато церков і молитовних будинків не забезпечені достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння, насамперед, вогнегасниками, або ж наявні там уже технічно застаріли чи іноземного виробництва, що, до того ж, не пройшли сертифікацію в Україні. Надалі залишається відкритою проблема забезпечення таких об`єктів автоматичними системами оповіщення про пожежу та їх обслуговування, що дозволяє вчасно виявити стихію, а відтак і ліквідувати з найменшими втратами для релігійної громади. На жаль, у переважній більшості усунення недоліків священики ставлять на останній план, однак мало хто з них розуміє: такі зволікання можуть призвести до не передбачуваних наслідків, адже дані споруди відносяться до категорії об’єктів із масовим перебуванням людей. Таким чином може статися непоправне. А храми горять і через просту безпечність парафіян. Коли прийдеш до церкви, то часто можна бачити як щойно погашені свічки, іноді ще з тліючим гнітом, складають до картонного ящика, що може призвести до виникнення пожежі.   

Шановні буковинці, щиро вітаємо Вас з наступаючим  святом світлого Христового Воскресіння і  закликаємо Вас дотримуватися  елементарних  правил пожежної безпеки і лихо обов’язково обмине Ваші домівки  і свята не затьмаряться бідою та матеріальними втратами.

Путильський РС Управління ДСНС  України  у Чернівецькій області

У зв’язку з карантином, наразі більшість громадян, перебувають вдома!
Тому рятувальники
Путилського РС УДСНС закликають бути обачними та дотримуватись основних правил пожежної безпеки у побуті.
Зокрема:
• не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
• якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов'язково перевірте його справність;
• використовуйте тільки справні, сертифіковані електрообігрівачі, встановлені на негорючій основі та дотримуйтесь правил їх експлуатації;
• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
• у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
• не паліть у ліжку;
• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Пам'ятайте! Дотримання правил пожежної безпеки зможе зберегти життя вам та вашим рідним!

 

Рятувальники Путильського РС УДСНС нагадують! У зв’язку з карантином, громадянам Путильського району наполегливо рекомендується без крайньої необхідності не залишати місця проживання!

  • не виходьте на вулицю без нагальної потреби;
  • не відвідуйте місця скупчення людей;
  • під час перебування на вулиці одягайте захисні маски, зберігати дистанцію між людьми не менше ніж 2 метри;
  • дотримуйтесь заходів особистої гігієни;
  • подбайте про близьких та рідних людей літнього віку, забезпечивши їх усім необхідним, аби їм не довелось виходити на вулицю.

Дисципліна та виконання усіх особистих та загальних заходів безпеки є протидією поширенню коронавірусної інфекції!

Путильський РС УДСНС України закликає громадян не провокувати пожежі у екосистемах!

На весні на території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах.  
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

        Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період.
         Саме тому, з метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники Путильщини вже розпочали проводити профілактичні заходи з громадянами.
         Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

        Крім того, рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється.


        Шановні жителі Путильщини!
Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером
«101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

Путильський РС УДСНС України у Чернівецькій області.

Рятувальники закликають українців дбати про безпеку дітей!

Рятувальники завжди попереджають про те, що відсутність елементарного батьківського нагляду може коштувати дитині життя. З високою вірогідністю ця байдужість призводить до трагедії.

Зокрема, 11 березня близько першої години ночі, у м. Верхівцеве Дніпропетровської області, в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинув хлопчик 2014-го року народження. Ще двоє малюків 2016-го та 2019-го років народження було госпіталізовано до лікарні. Попередня причина трагедії - дитячі пустощі з вогнем. Як так сталося, що в такий пізній час хтось із дітей міг гратися із сірниками чи запальничками — пояснити важко. Та й чи треба пояснювати, коли загиблого хлопчика вже не повернути.

Крім того, минулого тижня, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення спричинило ще одну жахливу пожежу у с. Ленківці Кельменецького району Чернівецької області, під час якої загинуло 4 особи, з них троє дітей 2013-го, 2014-го та 2017-го років народження.

І такі випадки непоодинокі, і кожен з них — це черговий доказ того, що втрата пильності і недбальство зазвичай обертаються трагічними наслідками.

Разом з тим, у період вимушеного відпочинку від навчання, зокрема з 12 березня, коли заклади освіти закриті на карантин, діти почнуть більше проводити часу на вулиці та шукати пригод у небезпечних місцях: підкорюватимуть дахи недобудов чи покинутих споруд, будуть досліджувати місцеві ставки, тощо.

Тож, для того, щоб нагадати дорослим про те, чого може коштувати байдуже ставлення до безпеки у відношенні до власних дітей, Державна служба України з надзвичайних ситуацій посилює профілактичну роботу серед населення та закликає батьків не наражати малечу на небезпеку під час вимушених канікул!

Шановні батьки!

  • Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся що всі наявні в помешканні електроприлади та газове обладнання знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці;
  • Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не здатні самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;
  • Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду;
  • Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки, покинуті будівлі;
  • Виховуйте у дитини свідоме ставлення до правил безпеки життєдіяльності!

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

Путильський РС УДСНС


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора