Старша профільна школа!

• Переглядів: 48

Однією з складових форм в освіті є перехід до 12-ти річної освіти. У Законі України "Про освіту" частина 3 статті 12, частина 7 статті 12: передбачено два спрямування для здобуття профільної освіти. Академічне - профільне навчання на основі поєднання змісту освіти визначеного стандартом профільної середньої освіти, і поглиблене вивчення окремих предметів з урахуванням здібностей та освітніх послуг здобувачів освіти з орієнтацією на продовження навчання на вищих рівнях освіти. Професійне - орієнтоване на ринок праці профільне навчання на основі поєднання змісту освіти, визначеного стандарту профільної середньої освіти та професійно-орієнтованого підходу до навчання з урахуванням здібностей та потреб учнів. Відбулося засідання щодо формування мережі профільних ліцеїв у Конятинській територіальній громаді за участі керівників закладів освіти, сільського голови Олексія СКРИПЧУКА. У рамках формування мережі профільної середньої освіти Конятинської територіальної громади проведений чіткий аналіз демографічної ситуації; ретроспективний аналіз та відсоток учнів, які продовжують навчання у 10-му класі; кількість учнів, які навчаються у 1-6 класах 2023/2024 н.рр. (учні 6-го класу з 01.09.2027 року мають здобувати профільну середню освіту, аналіз 4-5 класів дасть можливість визначити спроможність функціонування профільних ліцеїв у наступних навчальних роках); результативність учнів у ЗНО, НМТ, Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів; можливість забезпечити якісним гарячим харчуванням; можливість розмістити початкову школу в окремому корпусі/поверсі, та передбачити розведення потоків учнів початкової та старшої школи; Здійснений SWOT-аналіз закладів загальної середньої освіти щодо формування старшої профільної школи.