Фото без опису

   Серед цієї краси в гірському мальовничому селі Самакова вже понад 50 років працює школа. Перша школа у  селі Самакова була відкрита з-за Австрії (австрійських часів) у будинку Москаль Ганни Костянтинівни. І в цій школі вивчали українську мову та німецьку. Діти вчилися в цій школі до 1914 року поки не почалася Перша Світова війна між Австрією та царською Росією. Під час війни школа була закрита.

  У 1918 році наш край окупувала Боярська Румунія. З-за румунських часів знову школу відкрили у будинку Москаль Ганни Костянтинівни. Спочатку відкрили початкову школу, а з часом була семирічна школа.

  Учителями були Вульпій Юрій та Вульпій Катерина. Директором школи був Вульпій Юрій і одноразово учив дітей. Вульпій Юрій та Вульпій Катерина працювали ще у румунській школі, яка була побудована в 1939 році біля будинку Грицюка Дмитра. Але на жаль ця школа довго не пропрацювала. Вона була спалена, під час Великої Вітчизняної війни.

  У червні 1940 року наші землі були приєднані до Радянської України. За часів Радянської влади в нашому селі Самакова  школи відкрили по хуторах. Відкрили початкову школу на х. Малий Рошишний у будинку Пітощука Власія. У Зеленому відкрили початкову школу біля будинків Псарюка Федора та Пантелюк Катерини. У Буздугах школу відкрили у будинку Буздуги Миколи Миколайовича. Ця школа була перейменована на семирічку. До цієї школи діти ходили з усіх хуторів. У цій школі діти вчилися довго, поки не збудували нову школу.

  Нашу Самаківську школу почали будувати осінню 1956 року. За будівництво школи відповідали головні майстри Синиця Іван Костянтинович, Малиш Дмитро Семенович, Синиця Михайло Костянтинович. Будувалася школа під керівництвом колгоспу „Перемога”. Сам проект будування школи складав Синиця Іван Костянтинович. Працювати на будівництві школи не було спеціальної бригади майстрів. Зобов’язували колгоспників відпрацьовувати на будівництві школи. Кожна людина мала відпрацювати певну кількість трудоднів. Школа будувалася протягом 3 років. У 1959 році будівництво школи було закінчено.

  Вперше школа відкрила свої двері і прийняла учнів в 1959 році, які навчалися у Буздугівській семирічній школі. Учні прийшли в усі класи і перший випуск було випущено у 1960-1961 навчальному році. Всього було у першому випуску цієї школи 9 учнів.

  У 2007 році – реорганізована в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

  У 2009 році Самаківській школі було 50 років. 

Детальніше за посиланням: https://samakiwskyjzzso.wixsite.com/samakiwskyjzzso


 

Гід державних послуг. Банер