с. Яблуниця за час УРСР

Село, центр сільської Ради. Розташований на правому березі річки Білого Черемошу. Сільраді підпорядковані населені пункти Голошина та Плай. В Яблуниці розміщені колгосп ім. Калініна та лісництво. Артіль має 2255 га землі, в т. ч. 708 га сіножатей, 384 га пасовиськ. Господарство тваринницького напряму, займається також заготівлею та переробкою деревини. За видатні виробничі успіхи орденом Трудового Червного Прапора нагороджена доярка П.Д. Паучек.У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб на 300 місць. У гуртках художньої самодіяльності бере участь близько 100 чоловік. При клубі обладнана кімната щастя, в якій урочисто відбуваються посвята в колгоспники, зорини та інші нові обряди. Село згадується в документах XVІІІ століття. У 184 році селяни брали учсть у повстанні під керівництвом Лук’яна Кобилиці.