Прес-служба ДМС України повідомляє:

  • 935

Український закордоннийп паспорт піднявся у рейтингу паспортів світу на шість позицій

 

Про це свідчать оприлюднені 13 квітня 2021 року дані оновленого Індексу паспортів від компанії Henley&Partners, який відображає зміни в безвізовому режимі країн світу. Наразі український паспорт займає у The Henley Passport Index 35 місце із 110.

На сьогодні паспорт для виїзду за кордон дозволяє громадянам України відвідувати без візи або з візою після прибуття 136 країн світу. Зокрема, з січня по березень 2021 року Україна уклала безвізові угоди з кількома острівними державами та територіями регіону Карибського моря - Арубою, Кюрасао, Гренадою, Сен-Мартеном та Карибськими Нідерландами.

Індекс паспортів Henley&Partners щоквартально аналізує візові правила 227 країн і територій світу, ранжуючи їх за кількістю країн безвізового в'їзду. Рейтинг укладається понад 10 років у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA), яка підтримує найбільшу у світі базу туристичної інформації.

Позиція країни в рейтингу визначається кількістю країн, у які її громадяни можуть в'їжджати без попереднього оформлення віз (без візи або з візою після прибуття). Паспорти усіх розглянутих країн є біометричними (відповідно до специфікацій, встановлених стандартом Міжнародної організації цивільної авіації, ІКАО 9303).

Прес-служба ДМС України

 

Новий е-сервіс ДМС: відтепер про факти ймовірного порушення міграційного законодавства можна повідомити онлайн

 

За допомогою нового електронного сервісу громадяни можуть повідомити Міграційну службу про будь-які факти порушення міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства.

Такі повідомлення можна залишити на офіційному веб-сайті ДМС, покроково заповнивши спеціальну форму. Інформацію можливо надати анонімно або ж зазначивши свої персональні дані.

Державна міграційна служба, в свою чергу, здійснюватиме перевірку вказаних фактів і, в разі їх виявлення, осіб, які перебувають на території України незаконно, буде притягнено до відповідальності. Водночас громадян, які повідомили про ймовірне правопорушення, буде поінформовано про вжиті ДМС заходи.

Нагадуємо, що е-сервіси ДМС допомагають швидко отримати необхідну інформацію та гарантують прозоре отримання послуг з оформлення документів. Загалом, протягом 2020 року сервісами Міграційної служби скористалися 22,4 мільйони разів, з початку 2021 року – 6,5 мільйонів разів.

Прес-служби ДМС України

 

ІD-картка та податковий номер: що важливо знати? 

 

Однією з суттєвих переваг ID-картки є внесений у паспорт РНОКПП* (податковий номер або ІПН). Цифрове значення такого номера внесено на зворотний бік паспорта-картки, а також доступне для зчитування з вмонтованого у картку електронного чипа.

На що ДМС радить звернути увагу?

Податковий номер, внесений на ID-картку, має однакову юридичну силу із паперовою довідкою про присвоєння ІПН**

Якщо податковий номер не був присвоєний дитині до 14 років, це можливо зробити одночасно із оформленням першого паспорта в рамках комплексної послуги «ID_14».

ІПН присвоюється лише один раз і НЕ змінюється впродовж життя, у тому числі - в разі зміни прізвища, імені, по батькові або інших персональних даних

Податковий номер завжди буде “під рукою”, якщо ви маєте хоча б один біометричний паспорт (ID або закордонний) - ця інформація автоматично “підтягується” і відображається у мобільному додатку «Дія» на вашому смартфоні.

Нагадуємо, що під час карантину оформити ID-картку, закордонний паспорт або вклеїти фото за віком можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби чи ЦНАП - незалежно від зареєстрованого місця проживання.

При цьому слід неухильно дотримуватися рекомендацій МОЗ щодо обов’язкового маскового режиму, безпечної соціальної дистанції (щонайменше - 1,5 м) та користування засобами дезінфекції. 

Бережіть себе і будьте здоровими! 

_____________________________

* РНОКПП - Реєстраційний номер облікової картки платника податків 

** 8 серпня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців». 

Прес-служба ДМС України