БЕРЕЖІТЬ ЛІСИ ТА ІНШІ ПРИРОДНІ ЕКОСИСТЕМИ ВІД ВОГНЮ!

БЕРЕЖІТЬ ЛІСИ ТА ІНШІ ПРИРОДНІ ЕКОСИСТЕМИ ВІД ВОГНЮ

Шановні громадяни, рятувальники закликають Вас неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі, особливо в лісових зонах.  Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі може стати необережно кинутий сірник або недопалок. Виберіть місце для вогнища та обладнайте його. Ніколи не залишайте вогнище без нагляду. Незагашене вогнище може бути причиною лісової пожежі. Також, небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою паливноно-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні.

Протягом пожежонебезпечного та посушливого періоду забороняється:

3.1.1. Розведення  багать  у  лісі.

3.1.2. Заїзд  на  територію  лісового  фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.

3.1.3. Відвідування  населенням  хвойних  насаджень  при 5-му класі   пожежної  небезпеки  (надзвичайна  небезпека)  за  умовами погоди.

3.1.4. Палити,  кидати  у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати  з  люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

3.1.5.  Залишати  у  непередбачених  для  цього  місцях  лісу обмащене,  просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо.

3.1.6. Заправляти  пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

3.1.7. Експлуатувати  машини  та  інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

3.1.8. Палити  або  користуватися  відкритим  вогнем  під час проведення  робіт  з  паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

3.1.9.  Використовувати  на  полюванні  пижі,  виготовлені  з горючих або здатних тліти матеріалів.

Підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:

3.1.10. Розміщувати  ближче  ніж  за 100 м від стіни хвойного лісу,  50 м - мішаного, 20 м - листяного склади паливно-мастильних та    інших    горючих   матеріалів,   автозаправні   станції   та вогненебезпечні   виробництва,   смітники,   житлові  і  виробничі приміщення.

У випадку існуючого ближчого за відстанню розміщення названих об'єктів   від   стіни  лісу  здійснювати  додаткове  протипожежне облаштування цих об'єктів.

3.1.11. Випалювати  траву  та  інші рослинні рештки на землях лісового   фонду,   а   також  на  інших  земельних  ділянках,  що безпосередньо   примикають   до   лісу.

3.1.13. Звалювати  та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Вижницький РВ ГУ ДСНС