рішення сесії №40-22/23 «Про затвердження звіту сільського голови Олексія СКРИПЧУКА про роботу сільської ради та виконавчого комітету за 2022 рік»

  • 118
Скликання: VIII скликання
Сесія / комісія: ХХІІ сесія
Тип документу: рішення сесії
Дата: 18.04.2023
Номер документу: 40-22/23
Назва документу: Про затвердження звіту сільського голови Олексія СКРИПЧУКА про роботу сільської ради та виконавчого комітету за 2022 рік

 

УКРАЇНА

 

КОНЯТИНСЬКА сільська рада

ХХІІ сесія  VІІІ скликання

 
   

 

Р І Ш Е Н Н Я     № 40-22/23

18  квітня 2023 року                                                                      село Конятин

 

Про затвердження звіту Конятинського сільського голови про роботу Конятинської  сільської ради та її виконавчого комітету за 2022 рік

 

 

Заслухавши звіт Конятинського сільського голови про роботу Конятинської  сільської ради та її виконавчого комітету в 2022 році, керуючись ст. 25, п.9 ст.26, п.6 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в  Україні», сесія сільської ради

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію Конятинського сільського голови Скрипчука О.І. про роботу Конятинської сільської ради та її виконавчого комітету в 2022 році взяти до відома
  2. Визначити на 2023 рік такі пріоритети в діяльності:
    1. Активізація роботи членів виконавчого комітету, керівників організацій та установ, громадських організацій сіл, громадських формувань з метою реалізації Програми соціально-економічного розвитку населених пунктів територіальної громади на 2023 рік.
    2. Спільно з членами територіальних громад, вирішення питань благоустрою населених пунктів, ремонту доріг комунальної власності, упорядкування прибудинкових територій та дотримання вимог природоохоронного законодавства.
    3. Підвищення активності роботи виконавчого комітету сільської ради, постійних комісій ради, депутатів ради, керівників організацій та установ комунальної власності.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову виконавчого комітету ради, Конятинського  сільського голову Олексія СКРИПЧУКА.

 

 

 

Сільський   голова                                                           Олексій СКРИПЧУК

 

Додаток

рішення ХХІІ сесії VІІІ скликання

Конятинської сільської ради

від 18.04.2023 р. № 40-22/23

 

ЗВІТ

КОНЯТИНСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

ПРО РОБОТУ КОНЯТИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ТА ЇЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ В 2022 РОЦІ

 

Шановні мешканці Конятинської територіальної громади!

 

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт сільського голови про свою діяльність та діяльність ради в цілому.

Конятинська сільська рада, її виконавчий апарат керуються принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві і державні інтереси, та працюють у правовому полі відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», норм Європейської хартії місцевого самоврядування, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та прийнятим Регламентом Конятинської  сільської ради восьмого скликання.

2022 рік був далеко не простим, насиченим подіями, новими викликами, напруженою працею та змінами, які, на мою думку, були позитивними.

Конятинська територіальна громада  створена 30 квітня 2017 року шляхом об’єднання Яблуницької, Конятинської та Довгопільської сільських рад».

Депутатський склад ради VIII скликання – 22 депутати.

Станом на 01 січня 2022 року в  населених пунктах сільської ради проживає 4840 осіб.

Сільська рада є публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення інформації в соціальних мережах, в засобах масової інформації, на офіційному сайті ради, а також на дошці оголошень.

Сесійна діяльність

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій.

Скликання сесій сільської ради проводиться згідно розпоряджень сільського голови ради при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Конятинської сільської ради.

Проекти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувались депутатами, працівниками апарату, структурних підрозділів та виконавчих органів ради.  Всі матеріали обов’язково розглядались на спільних засіданнях постійних комісій сільської  ради.

В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, а за необхідності – вносились зміни та корективи.

Протягом 2022  року відбулося 10 пленарних  засідань сесій сільської ради VIII скликання, під час яких було розглянуто 140 питань порядку денного та прийнято відповідні рішення.

В Конятинській ТГ було прийнято 27 програм різноманітного спрямування для покращення життєдіяльності та розвитку громади, кожна з яких передбачала фінансування.

Водночас із забезпеченням Програм, у громаді уже затверджена Стратегії розвитку Конятинської територіальної громади до 2027 р. – важливого для громади стратегічного документу, розробленого із залученням зовнішніх фахівців, який репрезентує бачення майбутнього розвитку громади і містить стратегічні цілі, спрямовані на розвиток економіки в громаді, створення комфортних умов проживання для мешканців, створення умов для отримання якісних освітніх, медичних, адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг. Наявність Стратегії розвитку дозволить раціонально планувати напрями та пріоритети розвитку, претендувати на Європейські фонди та гранди, створити бачення майбутнього.

Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії.  Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії.

У Конятинській сільській раді VIII скликання сформовані та діють 4 постійних депутатських комісій:

• Постійна комісія з питань регламенту, забезпечення законності, протидії корупції, депутатської діяльності та етики (голова Фрей О.М.);

• Постійна комісія з питань планування бюджету і фінансів, соціально-економічного розвитку територіальної громади (голова Маротчак Ю.Ю.);

• Постійна комісія з питань земельних відносин, екології, раціонального природокористування, будівництва, планування та комунальної власності (голова Мицканюк Р.М.);

• Постійна комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді, фізкультури і спорту (голова Марусяк В.В.).

В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

Діяльність в сфері регуляторної політики

Всього на 2022 рік до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Конятинської сільської  ради Вижницького  району Чернівецької області було включено 2 проєкти рішень Конятинської  сільської ради.

Проєкти регуляторних актів та прийняті регуляторні акти оприлюднювались на офіційній сторінці Конятинської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика»

Вся необхідна інформація відносно здійснення  Конятинської сільською радою регуляторної діяльності міститься на офіційній сторінці: https://konyatynska-gromada.gov.ua/

 

Діяльність виконавчого комітету ради

У відповідності до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  Конятинською сільською радою  утворено виконавчий комітет та затверджено його персональний склад в кількості 9 осіб.

Протягом 2022 року проведено 21 засідання виконавчого комітету  та прийнято 86 рішень.

Більшість питань, які розглядалися виконавчим   комітетом ради протягом року – про затвердження проектно-кошторисної документації, про звільнення від плати за харчування дитини в закладі дошкільної освіти, про взяття на обслуговування громадян похилого віку, про надання допомоги на поховання, про затвердження заяв власників житлових будинків та обсягу компенсації витрат.

Конятинська сільська рада, організовуючи роботу з розгляду звернень громадян, керується в своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян»,  Указом Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.

Протягом 2022 року до сільської ради та виконавчого комітету надійшло 597 звернень громадян, з них: 204 звернень надійшло поштою, 267 – під час особистого прийому.  Повторних звернень – 0, колективних – 5.

Питань порушених у зверненнях – 597, з них:

•  Земельних питань – 109;

•  Соціального захисту – 174;

•  Охорони здоров’я – 0;

•  Екології та природних ресурсів – 0;

•  Транспорту і зв’язку – 7.

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань  земельних відносин та соціального захисту.

За результатами розгляду 554  питань (93 %) вирішено позитивно, на 104 питань (17 %) дано роз’яснення, 17 звернень не підлягають розгляду.

Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням звернень здійснюється у відповідності до вимог Закону України “Про звернення громадян ”.

Загальна кількість вхідної кореспонденції за 2022 рік склала  1017  документів,

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 736 документів.

За звітний період до  Конятинської  сільської ради надійшло  96 звернень та запитів від громадян.

Всі запити були вчасно опрацьовані, відповіді надані запитувачам у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

За охоплений звітом період сільським головою  було підписано та видано 65 розпоряджень по особовому складу, 135 розпоряджень про відпустки,  та  127 розпоряджень по основній діяльності.

Секретарем сільської ради зареєстровано 6 довіреностей (прирівняних до нотаріальних).

Важливим напрямком  роботи сільської ради є також правове забезпечення діяльності ради, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативно-правових документів в діяльності сільської ради; забезпечення правильного застосування законодавства, розробка проектів нормативно-правових актів ради, розпоряджень сільського голови, їх експертиза на відповідність чинному законодавству; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції сільської ради.

Бюджетний процес

Невід'ємною  умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.

Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях сесії сільської ради.

Бюджет Конятинської  територіальної громади  затверджено відповідним рішенням сільської ради.

Згідно  рішень, із внесеними змінами та доповненнями, затверджено загальний обсяг доходів  бюджету на 2022 рік в сумі  52 476,2 тис. грн., в тому числі:

- загальний фонд 51270,7 тис.  грн.;

- спеціальний фонд  1 206,2 тис. грн.      

За  2022 рік до бюджету Конятинської   територіальної громади надійшло власних  надходжень  по загальному фонду в сумі 11 656,4 тис. грн. при уточненому плані 10474,0 тис. грн., що складає 111,298 %, (без урахування міжбюджетних трансфертів). З врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло коштів в сумі 52453,1тис. грн., при уточненому плані 51270,7тис. грн., що складає 10,31 %. За  2022 рік до бюджету надійшло  власних надходжень по спеціальному фонду  в сумі 935,4 тис. грн., що складає 77,55 % до уточненого плану 1206,2 тис. грн. Всього фактичні надходження склали 53 385,5 тис. грн. при уточненому плані 52476,9 тис. грн.

Надходження до цільового фонду (самооподаткування) складає  96130,41 грн.

На території Конятинської громади зареєстровано 124 фізичних осіб-підприємців та 13 юридичні особи, які регулярно сплачують податки до місцевого бюджету.

Діючі програми, які профінансувались всього 12, суми ключових видатків згідно регіональних (місцевих ) програм складає    3102,2 тис. грн. при планових  асигнуваннях  3898,6 тис. грн., що складає 79,6 % виконання.

Соціальний захист населення громади

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь непрацездатних і хворих людей, пенсіонерів, безробітних, багатодітних, малозабезпечених. За останні роки, нажаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян похилого віку, інвалідів, внутрішньо переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення полягає у наданні послуг з соціальної підтримки населення (державні допомоги, компенсації, пільги, субсидії, тощо).  Ці та інші заходи по забезпеченню прав та соціальних гарантій на території Конятинської сільської ради здійснює відділ соціального обслуговування та праці.

Так, протягом 2022 року начальником  відділу соціального обслуговування та праці прийнято 801  заява на призначення всіх видів державних допомог, пільг та субсидій, а саме:

• 102 пільги;

• 293 субсидії;

• 406 державних допомог.

Відповідно до Програми «Турбота» на 2022 рік, протягом року 80 жителям територіальної громади надано матеріальну допомогу на загальну суму 65,3 тис. грн. З них:

• Важкохворим жителям надана матеріальна допомога на лікування  – на загальну суму 65,3 тис. грн..;

• Малозабезпеченим мешканцям громади надана матеріальна допомога на поховання – на загальну суму 21 тис. грн.

• Воїнам АТО  та афганцям  надана матеріальна допомога  на загальну суму 36 000 грн.

• Проживало на території громади протягом 2022 року всього 261 особа внутрішньо переміщених осіб.

Землеустрій

Загальна площа території Конятинської  сільської ради – 12171 га,  з них земель сільськогосподарського призначення – 624 га.  та  пасовищ – 687 га. Структура земельного фонду сільської ради свідчить, що більша частина території землі вкрито лісами – 8672,00 га.

Станом на сьогодні 97 діючих договорів оренди землі не сільськогосподарського призначення. Із земель комунальної власності в оренду передано 8,6618 га.

До сільського бюджету в 2022 році по сплаті за землю (оренда плата, земельний податок)   надійшло коштів в сумі 976,2 тис. грн., при плані 832, 0 тис. грн. 

Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення займають понад 7,4451 га.

Земельним відділом у 2022 році проінвентаризовано 39  ділянок, загальною площею близько 12,2510 га. Також   виготовлені  правовстановлюючі документи на  земельні ділянки ЗДО с. Стебні та ЗДО с. Яблуниця.  А також  укладений договір з приватним підприємством « Глобус КО»  щодо розроблення технічної документації з нормативно грошової оцінки в десятьох  населених пунктах громади.

Робота закладів охорони здоров'я

На території громади функціонують 2 АЗПСМ в  с. Яблуниця та с. Довгопілля та п'ять ФАПів, які належать до мережі КНП «Яблуницька АЗПСМ».

У 2022 році поточні видатки на заклади охорони здоров'я громади склали 448 260,46 грн., що становить 76,11%  відповідно до запланованої суми на рік 589 000,00 грн.

 

Діяльність закладів культури в громаді

В 2022 році на території громади функціонувало 1 заклад культури: 2 бібліотеки, 5 пунктів видачі літератури , 5 народних домів  та мистецька  школа.    

 В Конятинській мистецькій школі, станом на сьогодні,   навчаються 24 учні, в 3 класах: 1) клас баян, акордеон; 2) клас сольного співу; 3) клас театрального мистецтва. Протягом року вихованці мистецької  школи брали активну участь у всіх заходах та церемоніях, які проводилися та території громади.

Відповідно до Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Конятинській  ТГ на 2022 рік, планувалося провести понад 30 різноманітних культурно-мистецьких заходів. Але, через введення воєнного стану в Україні у зв’язку з війною росії проти України та запровадження карантину пов’язаного з недопущенням поширення коронавірусної інфекції COVID-19 , ряд святкових заходів довелося відмінити.

Так, відповідно до програми, було проведено 5 культурно-масових заходів, а саме:

• до Дня 8  березня ;

• до Дня Незалежності України;

• до Дня Захисника України та Дня українського козацтва;

• до Дня вчителя;

• до Дня Святого Миколая.

Житлово-комунальне господарство та транспортні комунікації

У 2022 році було проведено ремонтні роботи(поточний ремонт) на дорогах комунального значення, зокрема в :

1.        Село  Самакова- вул. Рошишнівська, Будинська, Самаківська-262 070,00 грн. з ПДВ.

2.        Село Конятин – вул. Центральна на суму 5 100,00 грн.з ПДВ.

3.        Село  Довгопілля- вул. Плитівська, вул.Шевченка, Довгопільська , Прибережна  на суму163 207,5 грн.з ПДВ.

4.        Село Стебні- вул. Головна на сумум7 160,00 грн. з ПДВ.

5.        Село Яблуниця- вул. Кобилянська, вул. Соборна на суму 22 310 грн. з ПДВ.

Протягом 2022 року позначилася стійка тенденція до покращення санітарного стану сіл Конятинської територіальної громади. Впроваджена система вивезення сміття.

Відновлено вуличне освітлення.

В 2022 році проводився  капітальний  ремонт І поверху  адмінбудинку Конятинської сільської ради та закуплено будівельні матеріали для продовження ремонту ІІ поверху приміщення.

Проектна діяльність

Реалізовані проекти на території громади:

Реалізація проєкту «Інформаційна кампанія  щодо промоції  фестивалю «Я-Гуцул!» В  процесі реалізації проєкту було встановлено  10 кріпильних металоконструкцій на яких вмонтовані банери в таких населених пунктах: с. Самакова вул. Самаківська -1;с. Яблуниця вул. Головна – 2; с. Конятин вул. Центральна -3; с. Стебні вул. Головна -2; с. Довгопілля вул. І. Миколайчука -2. Сума проєкту-  79760 грн.

Реконструкція Конятинського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з добудовою функціональних приміщень в с. Конятин, вул. Центральна, буд. 71, Вижницького р-ну, Чернівецької області на суму  22 740,400 грн. (залишкова вартість проєкту – 646,316 грн. з них кошти державного бюджету – 19 249,069 грн., кошти місцевого бюджету- 3 397, 247 грн.). Профінансовано за кошти місцевого бюджету: проектно-кошторисну документація, експертизу проектно-кошторисної документації, геодезію  по даному об'єкту -  94 084 грн.).

Проєкт поліцейський офіцер громади співфінансування придбання службового автомобіля для офіцера громади, облаштування робочого  кабінету. паливо

Отримання в рамках співпраці з U-LEAD з Європою 8 генераторів.

Програма спорт та спортивний наставник

Матеріали призначені для відзначення, нагородження (кубки та медалі) - 5 125,00 грн. без ПДВ.

Матеріали призначені для відзначення, нагородження (кубки, медалі, статуетки) 9 120,00 грн. без ПДВ.

Спортивний інвентар для реалізації завдань місцевої програми розвитку фізичної культури і спорту «Спортивний наставник» - 30 000,00 грн.

Паливно-мастильні матеріали (дизельне паливо) «Спортивний наставник» - 20 000,00 грн.

Програма забезпечення військовослужбовців

1.Придбання 200 літрів дизельного палива для  першого відділу Вижницького РТЦК та СП.

2. Фінансування придбання  камер відеоспостереження для першого відділу Вижницького РТЦК та СП – 20 000 грн.

3. Міжбюджетний  трансферт для територіальної оборони  в сумі 100 тис. грн.

4. Придбано дитячі майданчики» на суму 194,600 грн. з ПДВ (8 комплектів) для закладів дошкільної освіти громади.

Діяльність закладів культури в громаді

В 2022 році на території громади функціонувало 1 заклад культури: 2 бібліотеки, 5 пунктів видачі літератури , 5 народних домів  та мистецька  школа.    

 В Конятинській мистецькій школі, станом на сьогодні,   навчаються 24 учні, в 3 класах: 1) клас баян, акордеон; 2) клас сольного співу; 3) клас театрального мистецтва. Протягом року вихованці мистецької  школи брали активну участь у всіх заходах та церемоніях, які проводилися та території громади.

Відповідно до Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Конятинській  ТГ на 2022 рік, планувалося провести понад 30 різноманітних культурно-мистецьких заходів. Але, через введення воєнного стану в Україні у зв’язку з війною росії проти України та запровадження карантину пов’язаного з недопущенням поширення коронавірусної інфекції COVID-19 , ряд святкових заходів довелося відмінити.

Так, відповідно до програми, було проведено 5 культурно-масових заходів, а саме:

• до Дня 8  березня ;

• до Дня Незалежності України;

• до Дня Захисника України та Дня українського козацтва;

• до Дня вчителя;

• до Дня Святого Миколая.

 

Функціонування закладів освіти на території сільської ради

З 4803 жителів Конятинської територіальної громади – 754 учні, які навчаються у 51-му класі трьох закладах загальної освіти та філії.

• Мережа закладів освіти. Конятинська територіальна громада налічує 4 заклади дошкільної  та 3 заклади загальної середньої освіти, в тому числі два  опорні заклади «Довгопільський ліцей» (363 учнів) та  «Конятинський ліцей» (202 учні), філія «Самаківська гімназія» (90 учнів) та Яблуницька гімназія (100 учнів). Середня наповнюваність учнів в класах по ТГ – 14,8, найбільша – у Довгопільському ліцеї – 17,3, найменша – у Самаківській гімназії (9,9).

• Позашкільна освіта реалізується через функціонування КНЗ «Конятинської мистецької школи», гурткову роботу на базі шкіл та секцій дзюдо, футболу, волейболу. Зайнятість учнів у них – 450 (охоплення – 60,9% від загальної кількості учнів).

• Матеріально-технічна база закладів загальної середньої освіти. У закладах освіти обладнано 4 кабінети математики, 3 кабінети фізики, 1 кабінет хімії, 4 кабінети біології, 2 кабінети географії, 4 кабінети української мови і літератури, 3 кабінети іноземних мов,  3 кабінети основ інформатики    ( в них 4 комп’ютерних класи та 41 робоче місце з комп’ютером).

• Три заклади освіти мають пічне опалення, один – власну котельню.

• Водогін наявний у 4-х ЗЗСО, в тому числі у 2-х з гарячою водою.

• Всі заклади загальної середньої освіти мають їдальні.

• Школи обладнані пандусами та поручнями, однак їх необхідно привести у відповідність до вимог ДБН.

• Протипожежна безпека. Використано коштів з місцевого бюджету у 2021/2022 навчальних роках на проведення заходів пожежної безпеки:

• Послуги з установки пожежної сигналізації в Яблуницькому закладі дошкільної освіти (ясла-садок) Конятинської сільської ради на суму 42 000 грн.;

• Послуги з установки пожежної сигналізації в Стебнівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) Конятинської сільської ради на суму 38 000 грн.;

• Послуги з установки пожежної сигналізації в Яблуницькій гімназії на суму 186 тис.793, 5;

• Послуги з установки пожежної сигналізації в Конятинському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) Конятинської сільської ради на суму 33 000 грн.;

• Проблемні питання: потреба на облаштування автоматичної системи протипожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу на заклади освіти громади (2 ЗЗСО та 1 ЗДО).

• Заходи безпеки. З місцевого бюджету виділено 1 млн. 674 тис. грн. на облаштування захисних споруд цивільного захисту, відповідно до усіх вимог.

Шановні мешканці громади!

Ми щиро віримо, що разом з Вами, ми зможемо зробити нашу громаду кращою!