Перерахуйте свої вогнегасники! Тепер їхкількість залежить від площі поверху будинку

Перерахуйте свої вогнегасники! Тепер їхкількість залежить від площі поверху будинку

Як і раніше, на кожному поверсі будинкуадміністративного/побутового призначення ігромадського будинку має бути в наявності не менше двох переносних (порошкових, водопіннихабо водяних) вогнегасників з масою заряду вогнегасної речовини 5 кг і більше.

Однак з 26.01.2021 р. (дата набрання чинностінаказу МВС «Про затвердження Змін до Правил експлуатації та типових норм належностівогнегасників» від 28.10.2020 р. № 765) кількістьвогнегасників залежить від площі поверху.

Якщо вона більша 100 м2, то кількістьвогнегасників визначають з розрахунку 1 кг вогнегасної речовини на кожні 10 м2 площі підлоги.

Крім того, по одному газовому вогнегаснику звеличиною заряду вогнегасної речовини 3 кг ібільше слід мати:

• на 20 м2 площі підлоги в офісних приміщеннях зоргтехнікою, коморах, електрощитових, вентиляційних камерах та інших технічнихприміщеннях;

• на 50 м2 площі підлоги в приміщеннях архівів, машзалів, бібліотек, музеїв.

Приміщення площею менше ніж 20 м2, у якихрозміщено оргтехніку, слід оснащуватипереносним газовим вогнегасником ВВК-2 (ранішедозволяли також вогнегасники ВВК-1,4).

Як додатковим засобом для гасіння невеликих осередків пожеж на початкових стадіях, будинки та приміщення також можуть оснащуватисявогнегасниками водопінними аерозольнимиодноразового використання.

Для захисту приміщень від пожеж, пов’язаних згорінням речовин, які застосовуються для приготування їжі (рослинні або тваринні масла іжири), слід використовувати переноснівогнегасники з можливістю гасіння пожежі класу F з розрахунку один вогнегасник на одне окремеробоче місце.

Отже, усім установам, закладам, організаціямслід перевірити наявність вогнегасників зурахуванням оновлених вимог до їх наявності.

Адже Правила експлуатації та типові норминалежності вогнегасників, затверджені наказом МВС від15.01.2018 р. № 25, до яких, власне, івнесені зміни, поширюються на будинки іприміщення різного призначення, щоексплуатуються, підприємства, установи та організації (незалежно від виду їх діяльності та форм власності), механічні транспортні засоби і єобов’язковими для виконання посадовими особами (власниками).

Путильський РС УДСНС                                                                                                            України у Чернівецькій області