Путильський районний сектор УДМС України в Чернівецькій області

Зроблено ще один важливий крок до впровадження онлайн-реєстрації місця проживання

З 1 квітня 2021 року інформацію про реєстрацію місця проживання громадян Міграційна служба отримує від органів реєстрації виключно в електронному вигляді. Ці відомості надходять до Відомчої інформаційної системи ДМС (ВІС ДМС) з подальшою їх передачею до Єдиного державного демографічного реєстру (далі – ЄДДР).

Така новація стала можливою завдяки реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1362

Для виконання цього проекту Міграційна служба здійснила низку важливих заходів, у тому числі:

- розроблено та впроваджено нове програмне забезпечення та налагоджено електронну взаємодію між органами реєстрації та ДМС;

- забезпечено доступ територіальних громад до модернізованого веб-порталу «Реєстр територіальних громад» на офіційному веб-сайті ДМС;

- розроблено програмне забезпечення для автоматизації роботи відділів обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ДМС;

- створено та успішно запущено електронний адресний реєстр для інформаційних систем ДМС і територіальних громад України;

- з працівниками органів реєстрації проведено необхідну роз’яснювальну та підготовчу роботу щодо ведення реєстрів територіальних громад в електронному вигляді та електронного обміну інформацією.

Як наслідок, на публічному веб-порталі ДМС «Реєстр територіальних громад» забезпечено реєстрацію 1403 органів реєстрації (97% від загальної кількості). Це дозволить таким органам реєстрації не лише в режимі онлайн передавати до ВІС ДМС актуальну та повну інформацію про реєстрацію місця проживання фізичних осіб, а й вирішити проблему накопичення неякісних даних і їх дублювання.

Наразі до ВІС ДМС вже передано інформацію про реєстрацію місця проживання майже 5,5 млн. осіб з реєстрів територіальних громад міст Києва, Харкова, Кривого Рогу, Вінниці, Маріуполя та Луцька. Крім того, на веб-портал ДМС "Реєстр територіальних громад" внесено інформацію про 16 млн. громадян.

Планується, що вже невдовзі зареєструвати або змінити місце реєстрації буде можливо повністю онлайн на порталі або у застосунку "Дія": щоб скористатися онлайн-послугою, буде необхідно зареєструватися чи авторизуватися , заповнити заяву та підписати її КЕП. Загалом, процес отримання послуги на порталі займатиме 5 хвилин.

Спочатку послуга буде доступна для українців, які мають ID-картку, а після прийняття відповідного закону - і для власників паспорта-книжечки. Відтак, актуальна інформація з реєстру щодо місця реєстрації буде відображатися в електронному вигляді, а отже - зникне необхідність користуватися паперовою довідкою про реєстрацію місця проживання.

Прес-служба ДМС України

Умови отримання міграційних послуг під час карантину

Карантин нерідко вносить свої корективи в процесиоформлення та видачі паспортних документів. Інколи неможливо отримати заздалегідь оплачену послугу в конкретному підрозділі міграційної служби, з певних причин забрати оформлений паспорт у визначений час,тощо. Однак слід знати, що:

- всі оформлені документи зберігаються у підрозділах міграційної служби до завершення дії карантину. Якщо немає змоги забрати паспорт вчасно, можна отримати його пізніше;

- якщо особа перебуває за межами адміністративного центру, де було оформлено документ, за її заявоючерез «Приймальню електронних звернень громадян» (https://dmsu.gov.ua/services/hotline.html )паспорт може бути надісланий до іншого підрозділу міграційної служби;

- якщо адміністративний збір вже сплачено, але плани щодо терміну отримання послуги змінилися,отримати адміністративну послугу можна пізніше. Адже платіжний документ дійсний впродовж року.Варто лише пам’ятати, що вже оплачену послугу можна отримати саме в тому підрозділі ДМС, реквізити якого зазначені у платіжному документі;

- у випадку досягнення особою 25-ти та 45-річного віку вклеїти фото до паспорта громадянина України у вигляді книжечки можна не лише за місцем реєстрації проживання, а у будь-якому підрозділі міграційної служби за місцем звернення. Також тимчасово не діє нормативна вимога щодо обов’язкового місячного терміну для вклеювання актуального фото до паспорта;

- оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки можливе не лише за адресою реєстрації місця проживання, а у будь-якому підрозділі міграційної служби за місцем звернення.

Міграційна служба робить усе можливе, щоби навіть в умовах карантину процедура оформлення та видачі паспортних документів була максимально зручною та доступною для отримувачів адміністративних послуг.

Управління ДМС у Чернівецькій області