Заміна паспортів після зміни прізвища: що варто знати молодятам

  • 745

Фото без опису

Заміна паспортів після зміни прізвища: що варто знати молодятам

Весільний та відпускний сезон відкрито, тож для багатьох молодят постає питання своєчасної заміни паспортних документів. Адже під час перетину кордону через невідповідність персональних даних особи інформації у наявному паспортному документіможна отримати відмову на в’їзд та зіпсувати весільну подорож.

Тож, в першу чергу, потрібно подбати про заміну паспорта громадянина України впродовж місяця з дня зміни прізвища. Доки триває загальнодержавний карантин, з відповідною заявою щодо обміну документа можна звернутися до ближчого підрозділу міграційної служби незалежно від місця реєстрації.

Нагадуємо, що буковинці можуть оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-картки у підрозділах УДМС у районних центрах (згідно попереднього адміністративного-територіального устрою Чернівецької області) та Чернівецькому МВ(https://bit.ly/3eRr2pW ). Також віднедавна послуга обміну ID-картки у зв’язку зі зміною прізвища надається у секторі оформлення документів УДМС у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Шептицького, 25.

Під час оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки у зв’язку зі зміною прізвища необхідно надати такі документи:

- довідку органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання (крім випадків, коли здійснюється обмін паспорта зразка 1994 року);

- свідоцтво про шлюб;

-  свідоцтва про народження дітей;

- свідоцтво про зміну імені;

- свідоцтво про народження;

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків  або повідомлення про відмову від його прийняття;

- документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно надати наступні документи:

- паспорт громадянина України з актуальними персональними даними;

- закордонний паспорт на старе прізвище, який підлягає обміну (за наявності);

- документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

Зверніть увагу, що звичайний режим оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон  складає 20 робочих днів, терміновий для українського паспорта – до 10 робочих днів, для закордонного –  до 7 робочих днів. 

Інформацію щодо вартості та порядку оформлення паспортних документів можна знайти за посиланнями: https://bit.ly/3eSuQad та https://bit.ly/3vLp94C .

Управління ДМС у 

Чернівецькій області