Позитивні наслідки вступу України в НАТО

Позитивні наслідки вступу України в НАТО
Після проголошення незалежності 24 серпня 1991 р. Україна стала повноцінним суб’єктом міжнародних відносин. Цей факт зумовив ряд наукових та практичних розробок у сфері міжнародних відносин. Адже, для здійснення ефективної зовнішньої політики держави необхідні і стабільний зовнішньополітичний курс, і нормативно-правова база даних відносин, і наукове обґрунтування, дослідницькі роботи і практичні розробки з даних питань. Саме тому значна кількість українських та зарубіжних науковців значну увагу приділяють геополітичному положенню України, історико-політичному аналізу її зовнішньої політики, розробці нових альтернативних стратегій її відносин з іншими державами. Власне і політичні діячі не стоять осторонь даної проблеми, тому що для керівництва держави дане питання є вкрай актуальним.
Переваги вступу в НАТО для країни та її громадян:
1)          одержання для України міцних гарантій її національної безпеки, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності;
2)          відхід із сфери геополітичного домінування Росії і досягнення з нею рівноправних міждержавних відносин;
3)          створення вагомих передумов інтеграції в Європу, у західні політичні й економічні структури;
4)          зміцнення міжнародної безпеки і стабільності в регіоні Центрально-Східної Європи;
5)          зміцнення внутрішніх основ національної безпеки України. Використання досвіду і підтримки країн членів НАТО у підвищенні ефективності оборонного сектору України;
6)          створення вагомих передумов для ліквідації російської військової присутності на території України;
7)          покращення міжнародного іміджу України;
8)          посилення консолідації української нації;
9)          зміцнення інститутів громадянського суспільства;
10)     посилення прозорості влади;
11)     реальне забезпечення прав і свобод громадян, верховенства права;
12)     зменшення впливу російського бізнесу на вітчизняну економіку і внутрішню політику в Україні;
13)     стимулювання економічних реформ;
14)     партнерство з НАТО зможе покращити просування української зброї на світовий ринок.
    Також, Україна стала учасником Партнерства розширених можливостей НАТО. Він надає додаткові можливості щодо спільних навчань з військами альянсу.