Фонд нарахував 10,7 млрд гривень лікарняних і декретних допомог у першому півріччі

  • 299

 

 

Фонд нарахував 10,7 млрд гривень лікарняних і декретних допомог у першому півріччі

За підсумками першого півріччя 2021 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування листки непрацездатності по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах на суму 10,7 млрд гривень. 

За виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування упродовж шести місяців звернулись понад 1,7 мільйона українців. 

Порядок отримання матеріальногозабезпечення від Фонду:

1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листокнепрацездатності працівник передає доуповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера). Це необхідно зробити непізніше ніж упродовж 12 місяців після отриманнялікарняного листка. Якщо для застрахованої особи сформовано е-лікарняний, вона має повідомити про це роботодавця одразу після його створення будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном).

2. Листок непрацездатності або е-лікарняний передають на розгляд Комісії (уповноваженого) ізсоціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо наданняматеріального забезпечення). Строк розглядудокументів і прийняття рішення – 10 календарнихднів після отримання листка непрацездатності від працівника (для паперових лікарняних), або 10 календарних днів з дати завершення тимчасової непрацездатності (для е-лікарняних).

3. Бухгалтерія страхувальника розраховує сумуматеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фондуупродовж не більш ніж 5 робочих днів. Ми радимо подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді.

4. Саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування допомоги. Аби слідкувати за станом фінансування онлайн, працівники мають дізнатись точну дату прийняття до фінансування заяви-розрахунку за своїм лікарняним. Це можна зробити безпосередньо в роботодавця, або у відділенні Фонду, де його зареєстровано. Контакти у розрізі регіонів: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493 (необхідно назвати свій ідентифікаційний код). 

5. Знаючи дату отримання Фондом заяви-розрахунку, працівники можуть слідкувати за станомфінансування свого лікарняного листка в телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

6. Інформація щодо стану фінансування оновлюється в телеграм-каналі за тегом#фінансування_оперативно. Після здійсненняфінансування знадобиться декілька банківських днів, доки кошти надійдуть на рахунок роботодавця – ця інформація відобразиться за тегом #фінансування_страхувальників у розрізі регіонів.

7. ?Роботодавець виплачує допомогузастрахованій особі у найближчий після дняпризначення допомоги строк, установлений длявиплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від Фонду.

 

 

Пресслужба виконавчої дирекції 
Фонду соціального страхування України