Екосистеми

Щорічно пожежі в природних екосистемахзавдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, щопризводить до різкого зростання кількості джерелзагоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалюваннясухої рослинності на полях, городах, відкритихтериторіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.

Причинами численних пожеж у природнихекосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизужитлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозайманняпромасленого обтирального матеріалу, ефектфокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережноповодиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Вижницький районний відділ ГУДСНС України у Чернівецькій області закликає жителів ігостей нашого району суворо дотримуватисяправил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі та не провокувативиникнення пожеж в екосистемах; берегтиунікальну флору і фауну.

- не залишайте непогашеними багаття в лісі;

- не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку;

- не випалюйте сміття на присадибних ділянках;

- не розводьте відкритий вогонь поруч згосподарськими будівлями;

- покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнищеводою або закидайте землею до повногоприпинення горіння або тління;

- пожежу, що починається, загасіть водою абозакидайте землею;

- слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, навідкритих територіях, звалищах - негайнотелефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, щотільки дотримання елементарних правил пожежноїбезпеки застереже від трагічних наслідків.

Вижницький районний відділ                                                                                        ГУДСНС України у Чернівецькій області