Постанова Уряду дозволить застосовувати індивідуальний підхід до неврегульованих мігрантів

  • 322

Постанова Уряду дозволить застосовувати індивідуальний підхід до неврегульованих мігрантів

 

Звертаємо увагу іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території Чернівецької області, що 7 серпня поточного року набула чинності постанова КМУ від 21 липня 2021 р. № 757 «Про внесення змін до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2020 р. № 259».

Документом скасовується мораторій на застосування адмінстягнень щодо іноземців, які порушили строк перебування на території України на період дії загальнонаціонального карантину.

Це дозволило розширити повноваження міграційної служби з протидії неврегульованій міграції й водночас продовжити застосування карантинних послаблень щодо осіб, які з документально підтверджених причин не змогли своєчасно виїхати за межі України або звернутися до територіальних підрозділів УДМС із заявою про продовження строку перебування на території України  та/або про обмін посвідки на тимчасове/постійне проживання.

Таким чином, карантин перестав бути легальною підставою для порушення термінів перебування на території України на загал. Водночас захворювання іноземця чи особи без громадянства на COVID-19, вимушена ізоляція чи карантин в межах окремого населеного пункту – і, як наслідок несвоєчасний виїзд за межі країни чи запізніле звернення до міграційної служби для легалізації перебування на території України – є поважною причиною для не застосування адмінстягнень та продовження іноземцю терміну дії посвідки на проживання чи її обміну.

Слід додати, що згідно постанови зберігає дію спричинена карантином норма щодо можливості оформлення іноземцям та ОБГ документів, що посвідчують особу та підтверджують її статус, за місцем звернення, незалежно від реєстрації місця проживання.

Управління ДМС у

Чернівецькій області