Е-паспорти: ключові питання

  • 267

Е-паспорти: ключові питання

 

Цифрові копії біометричних паспортів у застосунку «Дія» отримали однакову юридичну силу з їх фізичними аналогами – пластиковою ID-карткою та паперовим закордонним паспортом.

Тепер власники ID-картки та ЗП, зареєструвавшись на порталі «Дія», мають змогу особисто переконатися: коли паспорт завжди з тобою – це новий рівень зручності та комфорту.

Е-паспорти формуються виключно за бажанням особи, на ім'я якої оформлено паспорт у формі ID-картки або закордонний біометричний паспорт. Обидва е-паспорти генеруються БЕЗОПЛАТНО і в них, окрім основної, міститься додаткова інформація – про місце проживання та код платника податків.

Цифровий паспорт у «Дії» може пред'являтися на території України в багатьох випадках, коли потрібно  посвідчити особу та/або підтвердити громадянство України. Це, наприклад:

? подорожі залізницею або літаком у межах України;

? медичне обслуговування;

? здійснення банківських операцій;

? отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних, поштових послуг;

? підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів

? придбання окремих товарів у магазині, коли покупцеві треба підтвердити свій вік.

До обмежень у пред’явленні цифрових паспортів належать:

1) перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;

2) в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї;

3) в’їзд, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, вихід у територіальне море та внутрішні води України.

Всі територіальні органи й підрозділи ДМС отримали необхідні роз’яснення та приймають електронні копії ID-картки для:

  • оформлення закордонного паспорта;
  • видачі за заявою особи довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру (так званого «витягу з Реєстру»).

Просимо звернути увагу, що:

- вимога надати фізичний аналог паспорта-картки можлива у разі, якщо виявлено розбіжності між інформацією про особу, зчитаної зі смартфона, та відомостями, внесеними до ЄДДР;

- для обміну ID-картки (крім випадків втрати або викрадення) необхідно пред’явити саме фізичний паспорт-картку, оскільки в подальшому такий паспорт підлягає анулюванню та знищенню в установленому порядку.

Нагадаємо, що застосунок #Дія безкоштовно завантажується в App Store та Play Market, а  ідентифікація користувачів здійснюється за допомогою технології BankID або NFC (прикласти ID-картку до телефона із NFC-модулем).

Цифрові документи – це надійно, зручно і безпечно.

Прес-служба ДМС України