Дотримуйтесь правил пожежної безпеки на відкритих територіях!

  • 276

      Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

  Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

  Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот (15300 грн.) до однієї тисячі двохсот шістдесяти (21 420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти (6120 грн.)  до семисот двадцяти (12 240 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти (21 420 грн.) до однієї тисячі восьмисот (30 600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

  Вижницький РВ Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області звертається до жителів району, щоб попередити та застерегти. Не слід кидати непогашені недопалки чи сірники. Забороняється розводити багаття в лісових масивах під час пожежонебезпечного періоду. Забороняється випалювати суху траву! Поясніть своїм родичам та близьким, зокрема, людям похилого віку, що не можна випалювати суху траву!!! 

 

Вижницький РВ  ГУ ДСНС!

Інші статті

Всі статті