Як дізнатися про стан виготовлення паспорта

  • 373

Фото без опису

 

Як дізнатися про стан виготовлення паспорта

 

Дозвонювачі «Гарячої лінії» Управління ДМС у Чернівецькій області (0372-55-04-61) нерідко цікавляться станом готовності паспортного документа, термін виготовлення якого сплив. Бо відповідний електронний сервіс на сайті ДМС України (https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html) досить часто може видавати статус «Інформації не знайдено».

Якщо на визначену дату запланована поїздка за кордон, терміново потрібний паспорт громадянина України для працевлаштування чи вступу на навчання тощо, інформація щодо готовності документа стає вкрай нагальною. Тож куди звертатися громадянам, коли сервіс «мовчить»?

Варто зауважити, що на виконання вимог закону «Про захист персональних даних», інформацію щодо стану готовності паспорта конкретної особи працівники міграційної служби телефоном не надають. Проте для отримувачів паспортних послуг передбачено кілька каналів електронної комунікації, через які можна надіслати відповідний запит, додавши копії документів, що посвідчують особу.

Йдеться зокрема про:

- «Приймальню електронних звернень громадян» (https://dmsu.gov.ua/services/hotline.html) ,

- «Електронні скриньки для отримання інформації щодо стану оформлення документів» (http://surl.li/mgayh),

- месенджери до сторінок регіональних управлінь ДМС Україні у мережі «Фейсбук».

Нагадаємо, що запит на «Електронну  скриньку» УДМС України у Чернівецькій області можна надіслати на адресу: cv_zg@dmsu.gov.ua, відповідне повідомлення в месенджері «ФБ» можна написати тут:  http://surl.li/mgbdh .

У своєму запиті слід надати наступні дані про себе:

 

 

- прізвище, ім’я, по-батькові заявника/неповнолітньої особи, яку представляє

заявник;

- серія та номер паспорта громадянина України (для перевірки стану оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон) або серія та номер свідоцтва про народження (для перевірки стану оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки);

- область, місто, район, підрозділ ДМС, де подавалися документи;

- дата подання заяви на оформлення паспорта;

- контактний телефон/електронна адреса.

Додамо, що на практиці заявники отримують відповіді на такі запити щонайдовше впродовж кількох робочих днів.

Управління ДМС у

Чернівецькій області