Ні фальсифікату: Щоб пересвідчитись у легальності походження алкоголю чи тютюну буковинці можуть самостійно перевірити акцизну марку

  • 381

Фото без опису

Фото без описуГоловне управління ДПС у Чернівецькій області

 

Повідомлення для інформування громадськості

 

 

Ні фальсифікату: Щоб пересвідчитись у легальності походження алкоголю чи тютюну буковинці можуть самостійно перевірити акцизну марку

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області закликають буковинців долучитися до контролю за реалізацією алкоголю та цигарок, щоб захистити себе від купівлі фальсифікованої чи контрафактної продукції.

Перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів можна на сайті Державна податкова служба України за допомогою  електронний сервіс «Пошук акцизної марки», який працює за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark.

Даний сервіс дає можливість самостійно визначити дату видачі марки акцизного податку, а також суб’єкта господарювання, який її отримав. Перевірити марку акцизного податку можна двома способами – через зчитування QR-код або в ручному режимі.

 У разі неможливості зчитування QR-коду за суб’єктивними причинами (розірвано код, зам’ята тощо), інформацію можна перевірити в ручному режимі. Для цього необхідно увійти до відкритої частини Електронного кабінету, або скористатися офіційним вебпорталом ДПС: у розділі «Електронний кабінет» обрати розділ «Реєстри» та перейти до сервісу «Пошук марки акцизного податку», де необхідно заповнити всі зазначені поля.

Якщо інформація в сервісі відсутня, це може свідчити про фальсифікований товар. У такому випадку громадянин може повідомити про ймовірні порушення через чат-бот «StopViolationBot» у месенджері Telegram, або ГУ ДПС у Чернівецькій області на електронну  адресу cv.official@tax.gov.ua.

 

Запитання платника щодо відповідальності за не подання реєстраційної заяви за формою № 1-РРО із позначкою «Перереєстрація»

Чи передбачена відповідальність до суб’єкта господарювання за не подання (не своєчасне подання) реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО із позначкою «Перереєстрація» у разі заміни версії внутрішнього програмного забезпечення?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО та програмний РРО (ПРРО), відповідно) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265). Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Статтею 7 Закону № 265 передбачено, що порядок реєстрації, опломбування та застосування РРО, реєстрації та застосування ПРРО, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п. 2 глави 3 розд. II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547) у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні, у тому числі і версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, суб’єкт господарювання протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО: заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-РРО), із позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.

Реєстраційна заява за ф. № 1-РРО з позначкою «Перереєстрація» оформлюється та надається до контролюючого органу у тому самому порядку, що й заява про реєстрацію РРО (п. 3 глави 3 розд. II Порядку № 547).

Таким чином, алгоритм дій у разі зміни версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, що має здійснити суб’єкт господарювання, чітко визначений вимогами Порядку № 547.

Разом з тим, Законом № 265 не передбачено відповідальності до суб’єктів господарювання за не подання (не своєчасне подання) реєстраційної заяви за формою № 1-РРО із позначкою «Перереєстрація» у разі заміни версії внутрішнього програмного забезпечення РРО.

 

До буковинських центрів обслуговування за отриманням адміністративних послуг зверталися 85738 платників податків

Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Протягом січня – жовтня 2023 року до територіальних Центрів обслуговування Чернівецької області для отримання адміністративних послуг зверталися 85738 платників податків.

Платникам слід знати, в Чернівецькій області обслуговування платників здійснюють 13 сервісних центрів, в яких надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. В переліку адміністративних послуг налічується 81 послуга, що надається Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області. Ознайомитись з переліком можна на сайті у рубриці > Головна>Діяльність>Адміністративні послуги: https://cv.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.

Фахівці податкового відомства Буковини нагадують, податкова служба пропонує зручний та сучасний дистанційний формат спілкування та звітування через Електронний кабінет. Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

Центри обслуговування платників податків, які функціонують при державних податкових інспекціях  працюють згідно регламенту:  з понеділка по четвер з 08:30 до 17:15; п’ятниця -  з 08:30 до 16:00; обідня перерва – з 12.30 до 13.00.

Також буковинці можуть застосовувати мобільний застосунок «Моя податкова». Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS!  

«Моя податкова» -  простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян,  а також сплати податків з використанням платіжних систем. У розділі «Мої дані» застосунку можна отримати інформацію про: адресу реєстрації та фактичне місце проживання; обʼєкти оподаткування; обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР); стан розрахунків з бюджетом.

 У розділі «Послуги» доступно: направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка). У розділі «Повідомлення» доступні: квитанції; відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків; інформація з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору; листи контролюючого органу. Мобільний застосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.