За торгівлю необлікованими побутовими товарами платник сплатить 578,3 тис грн штрафних санкцій

  • 156

Фото без опису

Фото без описуГоловне управління ДПС у Чернівецькій області

 

Повідомлення для інформування громадськості

 

 

За торгівлю необлікованими побутовими товарами платник  сплатить 578,3 тис грн штрафних санкцій

Працівники відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області у грудні 2024 року провели фактичну перевірку суб’єкта господарювання - юридичної особи, який здійснює торгівлю технічно складними побутовими товарами на території Чернівецької області .

Відтак, в ході даної перевірки встановлено, суб’єкт господарювання здійснював реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), чим порушено вимоги ЗУ від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування фінансових санкцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із мінами та доповненнями).  

До суб’єкта господарювання будуть застосовані фінансові санкції в загальній сумі 578,3 тис грн, а також складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 1551  КУпАП.

Податківці акцентують, відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.

 

Важливо: Не зустрічайте Новий Рік з податковими боргами

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області закликають платників області по можливості погасити всі борги зі сплати податків: особливо це стосується майнових податків- плати за землю та податку на нерухомість.

Податківці радять дотримуватися найправильнішої прикмети - Новий рік не годиться зустрічати з боргами. Потрібно повернути усі, якщо цього не зробити, то будете у боргах весь наступний рік.

З метою вчасного погашення існуючого податкового боргу податківці рекомендують платникам податків, як фізичним, так і юридичним особам, отримати інформацію про суму заборгованості, вид податку та підстави виникнення податкового боргу скориставшись сервісом – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua).

Здійснити звірку розрахунків можна і в Центрі обслуговування платників податків за місцем реєстрації платника, або через мобільний застосунок від ДПС «Моя податкова» (Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS).

Також, для уточнення інформації про податкові борги та отримання консультацій можна звертатися до фахівців управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області за телефонами: 0372(545635); 0372 (545015). Фахівці зорієнтують у способах погашення та умовах відстрочення, у тому числі під час дії воєнного стану.

Крім того, отримати інформацію про наявність податкового боргу перед місцевими бюджетами можна і в територіальних громадах.

Країні потрібні фінансові надходження на оборонні видатки та фінансування державних соціально-економічних програм – погасіть борги перед бюджетами.