Деклараційна кампанія 2024: за «квартирантів» необхідно заплатити податок

  • 70

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуГоловне управління ДПС у Чернівецькій області

 

Повідомлення для інформування громадськості

 

 

Деклараційна кампанія 2024: за «квартирантів» необхідно заплатити податок

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують громадянам, які здають в оренду житлову чи іншу нерухомість та рухоме майно про обов’язок задекларувати отримані доходи. 

Зокрема, відповідно до статті 164 Податкового кодексу декларуванню підлягають доходи, отримані від надання в оренду квартир, будинків, гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендар. 

Він зобов’язаний утримувати та перераховувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка. 

Якщо житлову нерухомість орендує фізична особа, то податок на доходи фізичних осіб та військовий збір має сплачувати власник майна.

Фізичні особи, які зобов’язані задекларувати доходи мають подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 01 травня поточного року.

Громадяни можуть подати декларацію за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет» чи мобільного застосунку «Моя податкова». Скористатись зазначеними сервісами зможуть фізичні особи, які мають особистий кваліфікований електронний підпис. 

У розділі «Податкова декларація про майновий стан і доходи» можна сформувати декларацію з частковим заповненням на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих, виплачених доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та відомостей щодо об'єктів нерухомого, рухомого майна.

З детальною інформацією щодо декларування доходів, одержаних у 2023 році та прикладами заповнення податкових декларацій, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024».

 

Податківці закликають буковинців скористатися калькулятором обчислення суми податку на нерухоме майно

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що на сайті ДПС України діє електронний сервіс «Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб», за посиланням: https://tax.gov.ua/calculator/realty.

Для визначення ставки податку (грн): мінімальна заробітна плата (станом на 1 січня року, за який розраховується податок) множиться на відповідну ставку податку, встановлену місцевою радою, а отриманий показник на кількість метрів квадратних нерухомості. (На 1 січня 2023 року МЗП складала  6700 грн, на 1 січня 2024 року МЗП складає 7100 грн)

Разом з тим, звертають увагу у податковому відомстві, за наявності у власності платника податку об'єкта(об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).