Буковинські платники сплатили до бюджету майже 205,8 млн грн єдиного податку

  • 39

Фото без опису

Фото без опису Головне управління ДПС у Чернівецькій області

 

Повідомлення для інформування громадськості

 

 

Буковинські платники сплатили до бюджету майже 205,8  млн грн єдиного податку

В.о. начальника податкової службі Буковини Теодозія Чернецька інформує, бізнес - спільнота Чернівецької області, що працює за спрощеною системою оподаткування впродовж січня-лютого 2024 року перерахувала до місцевого бюджету майже 205,8 мільйона гривень єдиного податку.

Посадовиця відзначає, що з початку поточного року місцеві громади Буковини отримали від спрощенців на 68,1 млн грн більше проти аналогічного періоду минулого року. 

Відтак, надходження до місцевих бюджетів від представників спрощеної системи оподаткування, розподілені таким чином: найбільша бюджетна частка належить фізичним особам – підприємцям, які сплатили понад 169 мільйонів гривень єдиного податку.

Від юридичних осіб – спрощенців територіальні громади краю отримали понад 27,8 мільйонів гривень податкових надходжень. Від сільськогосподарських товаровиробників четвертої групи надійшло 9 мільйонів гривень. 

Очільниця Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька акцентує – представники малого бізнесу Буковини стабільно забезпечують життєдіяльність територіальних громад, оскільки активно та сумлінно сплачують єдиний податок до місцевого бюджету.

 

У разі зміни даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи платник податків подає до податкової заяву за ф. № 5ДР

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України та п. 1 розд. IХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР  (додаток 12 до Положення № 822) та документа, що посвідчує особу (після пред’явлення повертається). 

Заява може бути подана через представника за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (після пред’явлення повертається).                   

Заява за ф. № 5ДР фізичною особою подається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу (п. 2 розд. IХ Положення № 822).                       

Для заповнення Заяви за ф. № 5ДР використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних (п. 3 розд. IХ Положення № 822).                       

Для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів:

витяг з реєстру територіальної громади; паспорт, виготовлений у формі книжечки; тимчасове посвідчення громадянина України (п.п. 4 п. 1 розд. IІІ Положення № 822).                     

Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа подає довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (п.п. 5 п. 1 розд. IІІ Положення № 822).       

При поданні Заяви за ф. № 5ДР фізична особа зобов’язана подати відповідному контролюючому органу документи (оригінали після перевірки повертаються) та їх копії за переліком, визначеним Положенням № 822 (п. 1 розд. VI Положення № 822).                      

Внесення змін до ДРФО здійснюється протягом трьох робочих днів з наступного дня після дня подання фізичною особою Заяви за ф. № 5ДР (п. 4 розд. IХ Положення № 822).                       

Згідно з п. 5 розд. IХ Положення № 822 у разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Заяві за ф. № 5ДР фізичній особі може бути відмовлено у внесенні змін та/або видачі документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО. 

 

В Електронному кабінеті можна переглянути рахунок на сплату єдиного податку

Фахівці Головного управління  ДПС у Чернівецькій області нагадують, що у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету платник податків має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату. 

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

Крім того, реквізити рахунків для сплати податків та зборів, відкритих Казначейством у розрізі територіально-адміністративних одиниць та територій територіальних громад України, розміщено в Центрах обслуговування платників податків, на офіційному вебпорталі ГУ ДПС в Чернівецькій області за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів https://cv.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/ .