До якого віку закордонний паспорт та ID-картка оформляється на 4 роки?

  • 22

 

До якого віку закордонний паспорт та ID-картка оформляється на 4 роки?

На «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер (0372) 55-04-61 надійшло запитання: «З якого віку можна оформити закордонний паспорт неповнолітній особі на 10 років?».

Роз’яснюємо, що неповнолітнім особам від народження й до виповнення 16 років паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється  терміном на 4 роки. При цьому вартість та терміни отримання зазначеної адміністративної послуги однакові як для дорослих, так і для маленьких громадян України.

Слід додати, що перший паспорт громадянина України у вигляді ID-картки оформляється терміном на 4 роки особам віком від 14 до 18 років. При цьому оформлення першого паспорта є безкоштовним. За умови втрати першої ID-картки новий паспорт особам до 18 років оформляється також на 4 роки після оплати вартості адміністративної послуги.

Якщо громадянин подає документи на оформлення паспорта громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку, оформлення документа здійснюється після сплати адміністративної послуги та проходження процедури встановлення особи. В цьому випадку паспорт оформляється терміном на 10 років.

Управління ДМС у

Чернівецькій області