Буковинські платники сплатили до бюджету понад 446,5 млн грн єдиного податку

  • 239

Фото без опису

Фото без описуГоловне управління ДПС у Чернівецькій області

 

Повідомлення для інформування громадськості

 

 

Буковинські платники сплатили до бюджету понад 446,5  млн грн єдиного податку

В.о. начальника податкової службі Буковини Теодозія Чернецька інформує, платники податків - спрощенці у січні-травні 2024 року перерахували до місцевого бюджету понад 446,5 млн грн єдиного податку. У травні буковинці спрямували до бюджетів громад 123,8 мільйонів гривень єдиного податку.

Як зазначила Теодозія Чернецька за п'ять місяців поточного року  бізнес збільшив сплату податку порівняно з минулорічним показником на 123,8 млн грн.

Надходження до місцевих бюджетів від спрощенців розподілені таким чином: найбільша бюджетна частка належить фізичним особам – підприємцям, які сплатили понад 369,7 мільйонів гривень єдиного податку.

Від юридичних осіб – спрощенців територіальні громади краю отримали понад 53,2 мільйонів гривень податкових надходжень. 

Від сільськогосподарських товаровиробників четвертої групи надійшло 23,6 мільйонів гривень. 

В.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька зауважує, що єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць і є важливим фінансовим джерелом у вирішенні соціально-економічних питань тергромад. 

 

Громадянин має право звернутися до контролюючого органу для звірки щодо визначеного МПЗ

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області інформують, що відповідно до  п.п.170.14.3 п.170.14 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), визначення загального мінімального податкового зобов'язання фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.

Згідно з  п.п.170.14.6 п.170.14 ст.170 ПКУ, у разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку зобов'язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку має право у порядку, встановленому ст.42 ПКУ, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;

- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

- суми сплачених податків, зборів, платежів.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обчислення мінімального податкового зобов'язання здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.

Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке податкове повідомлення-рішення та у разі потреби надіслати (вручити) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки.