Платники податків отримали у податковій службі Буковини 5792 «електронних підписів»
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Повідомлення для інформування громадськості
Платники податків отримали у податковій службі Буковини 5792 «електронних підписів»
У січні - жовтні 2024 року платники податків, які звернулись до сектору реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Чернівецькій області отримали безкоштовно 5792 «електронних підписів». Про це інформують у податковому відомстві Буковини.
Та роз’яснюють, електронні довірчі послуги у податковій службі можуть отримати усі без винятку суб’єкти господарювання, працівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, працівники підприємств, установ і організацій усіх форм власності та фізичні особи – громадяни.
Також звертають увагу, у зв'язку з набранням чинності Закону України від 01.12.2022 №2801 – IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» було внесено зміни до ст 32 Цивільного кодексу України.
Відтак, п 5 ст 32 ЦКУ визначено, що особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають право самостійно укладати договір про отримання електронних довірчих послуг у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України.
Платники податків можуть отримати довідкову інформацію щодо отримання електронного підпису у секторі реєстрації користувачів Головного управління ДПС у Чернівецькій області за телефоном: (0372) 51-43-79.
ДПС Буковини: Єдиний рахунок – послідовність сплати податків і зборів
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, з єдиного рахунку кошти списуються для погашення обов’язкових платежів у такій послідовності (пп. 351.6 ПКУ):
недоїмка з ЄСВ;
податковий борг у тій послідовності, в якій він виник (окрім боргів з ПДВ та акцизу з реалізації пального й етилового спирту);
зобов’язання, які нарахувала ДПС на основі податкових повідомлень-рішень (у послідовності їхнього виникнення);
податки і збори, які зазначив платник податків під час зарахування коштів на Єдиний рахунок. Але такі платежі не проводяться, якщо існують борги. Тільки після списання коштів на погашення ЄСВ-недоїмки, податкового боргу та ППР-платежів платник податку зможе розпоряджатися своїми коштами на рахунку;
загальнодержавні податки та збори, за якими надходять податкові декларації (розрахунки) – у хронологічній послідовності їхнього подання, але з урахуванням строків сплати. Сума платежу відповідає податковому зобов’язанню за відповідний період. Загальнодержавні податки для бюджетників – це, наприклад, військовий збір, акцизний податок, рентна плата за використання радіочастотного ресурсу, екологічний податок, рента за спецводокористування;
місцеві податки і збори – у хронологічному порядку подання відповідних податкових декларацій, але з урахуванням строків сплати. Для бюджетників це можуть бути транспортний податок, земельний податок;
інші платежі, які адмініструє ДПС. Наприклад, ЄСВ, штрафи за порушення використання РРО тощо. Розподіляє ці платежі Казначейство.
Податківці зазначають, з цих усіх пунктів платник податків може вплинути на переміщення платежу з черги 5-7 на чергу 4. Тоді такий платіж система проведе першим, звичайно якщо немає перед цим недоїмки з ЄСВ, податкового боргу та зобов’язань нарахованих ДПС, які мають вищий пріоритет (черга 1-3). Система єдиного рахунку отримує інформацію про напрям використання коштів на основі заповненого платіжної інструкції на поповнення єдиного рахунку, у якому у реквізиті «Призначення платежу» може бути зазначений напрям використання коштів. Якщо напрям не зазначений, то від системи надходить запит, – якщо відповіді на нього немає, то застосовується вищенаведена послідовність списання коштів.