Фото без опису

КОНЯТИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

__________20__ р.

с. Конятин

№ ______

 

Про забезпечення доступу до публічної інформації у Конятинській сільській раді

 

 

З метою належної організації доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Конятинська сільська рада, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VІ із змінами та доповненнями, керуючись, підпунктом 20 пункту 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР із змінами та доповненнями

 

ЗОБОВ'ЯЗУЮ:

 

  1. Затвердити Порядок доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Конятинська сільська рада (Додаток 1).
  2. Затвердити форму запиту на інформацію (Додаток 2).
  3. Визначити секретаря сільської ради Конятинської сільської ради Зою ПЕРЕПЕЛИЦЮ відповідальною з питань забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації у Конятинській сільській раді.
  4. Визначити спеціальним місцем для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи, приміщення Конятинської сільської ради Вижницький район, Чернівецька область, село Конятин, вул. Центральна, 162.
  5. Запити на одержання публічної інформації, які подаються особисто, приймаються в робочі дні протягом робочого часу (з понеділка по п’ятницю - з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00 в приміщеннях:
  1. Секретарю сільської ради Конятинської сільської ради забезпечити оприлюднення інформації, передбаченої Законом України «Про доступ до публічної інформації», систематично вести облік документів, що знаходяться у володінні Конятинської сільської ради, та облік запитів на інформацію, що надійшли до Конятинської сільської ради.
  2. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

 

Сільський голова

Олексій СКРИПЧУК

 

 

 

 

Додаток 1

до розпорядженням сільського голови

№  _____ від _________________ року

 

Порядок

складання, подання, опрацювання запитів на інформацію, що надходять до

Конятинської сільської ради та її виконавчих органів

 

І.       Загальні положення

1.1.      Цей порядок розроблено на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та з метою систематизації роботи із запитувачами інформації в частині їх доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Конятинська сільська рада та її виконавчі органи.

1.2.      Публічна інформація, розпорядником якої є Конятинська сільська рада (далі по тексту у всіх відмінках сільська рада) - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання розпорядником своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у його володінні.

1.3.      У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про доступ до публічної інформації» (далі Закон).

1.4.      Суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:

запитувачі інформації фізичні, юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень;

розпорядник інформації Конятинська сільська рада;

відповідальна особа за організацію роботи з запитами на публічну інформацію - особа визначена розпорядженням міського голови (далі відповідальна особа);

особа відповідальна за підготовку документів та відповіді - особа визначена Конятинським сільським головою або особою яка тимчасово виконує обов’язки Конятинського сільського голови згідно напрямку запиту.

1.5.      Сільською радою не може бути надана інформація, що законодавством України та нормативно-правовими актами виконавчого комітету визначена як інформація з обмеженим доступом (конфіденційна, таємна, службова тощо). Обмеження доступу до такої інформації здійснюється відповідно до п.2 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації.

1.6.      Відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

1.7.      У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

1.8.      У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

1.9.      У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк, відповідно до встановлених норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію.

 

ІІ. Складання та подання запитів на отримання публічної інформації

2.1.      Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

2.2.      Запит на інформацію може бузи індивідуальним або колективним.

2.3.      Запити на інформацію подаються до сільської ради в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача, в робочий час з понеділка по п’ятницю - з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00 год.

- на поштову адресу: 59123, Вижницький район, Чернівецька область, село Конятин, вул. Центральна, 162;

- на електронну адресу: konyatinsr@ukr.net;

- за телефоном:+380967334334;

- особисто до: Конятинської сільської ради, Вижницький район, Чернівецька область, село Конятин, вул. Центральна, 162;

- Довгопільського старостинського округу (Вижницький р-н, Чернівецька обл., с. Довгопілля, вул. І.Миколайчука, 24);

- Яблуницького старостинського округу (Вижницький р-н, Чернівецька обл., село Яблуниця, вул. Головна, 48).

2.4.      Письмовий запит може бути подано:

- у довільній формі відповідно до вимог, встановлених статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та має містити: прізвище, ім'я по- батькові (для фізичних осіб), найменування організації та ПІБ представника - для юридичних осіб або об’єднання громадян; поштову адресу або адресу електронної пошти, номер, засобу зв'язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву реквізити чи зміст-документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі;

- шляхом заповнення форми запиту яку можливо отримати в приміщеннях сільської ради, старостинських округів за адресами зазначеними в п. 2.3 цього Порядку та на офіційному веб-сайті сільської ради.

2.5.      Якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформляє відповідальна особа в приміщеннях, зазначених в пункту 2.3 цього Порядку, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, контактного телефону, та наданням копії запиту особі яка його подала.

2.6.      Під час подання запиту на інформацію запитувач повинен зазначити зручну форму її отримання.

 

III. Реєстрація, строк розгляду та надання інформації за запитом

3.1.      Усі запити на публічну інформацію, які надходять до сільської ради, реєструються у день надходження або в перший наступний робочий день у разі надходження їх після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові та неробочі дні.

3.2.      Оперативно, в той самий день запити надаються на розгляд сільському голові або особі, яка тимчасово виконує його обов’язки для розподілу, залежно від змісту, визначення особи, відповідальної за підготовку документів та відповіді.

Визначена особа:

- терміново проводить аналіз та можливість надання інформації або відмови;

- визначає обсяг інформації у разі великого або такого що потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, продовжує строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, з проведенням реєстрації та надання копії відповідальній особі;

- у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, особа відповідальна за надання відповіді не пізніше п'яти робочих днів з дня реєстрації запиту, письмово повідомляє запитувача про кількість виготовлених копій та вартість за їх виготовлення із зазначенням банківських реквізитів для оплати.

3.3.      Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі в таких випадках:

1)         розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит. Рішення про відмову приймається за наявності таких умов: запитувана інформація фактично відсутня в розпорядженні сільської ради та відсутній юридичний обов’язок володіти такою інформацією. Якщо у сільської ради є обов’язок мати певну інформацію щодо якої надійшов запит, але фактично вона відсутня, то в цьому випадку не можна відмовити в задоволенні запиту за пунктом 1 частини першої статті 22 Закону. В такому випадку відповідний структурний підрозділ повинен залежно від способу набуття запитуваної інформації створити або отримати її та задовольнити запит.

2)         інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини 2 статі б Закону України «Про доступ до публічної інформації». Обмеження доступу до інформації застосовується, якщо наявні одночасно такі три умови: І) існує законний інтерес, для захисту якого потрібно обмеження в доступі; 2) поширення інформації може завдати істотної шкоди вказаному законному інтересу; 3) така істотна шкода переважає суспільний інтерес в отриманні інформації. Належність запитуваної інформації до конфіденційної, таємної або для службового користування не є єдиною достатньою підставою для обмеження доступу до неї. Лише після застосування «трискладового тесту» допустиме обмеження-доступу до публічної інформації, заборона на поширення якої встановлена безпосередньо Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Відмова у задоволенні запиту на інформацію повинна бути мотивованою та має ґрунтуватися на наявності підстав обмеження у доступі, які становлять зміст «трискладового тесту». З відмови у доступі до публічної інформації повинно вбачатися:

- якому з перелічених у пункті 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інтересів (далі - правомірні інтереси) відповідає обмеження, а також чому обмеження доступу відповідає зазначеному інтересу;

- у чому конкретно полягає шкода правомірному інтересу; яким є причинно- наслідковий зв'язок між наданням доступу та можливим настанням шкоди; чому ця шкода є істотною; яка ймовірність настання шкоди внаслідок надання доступу до інформації;

- чому шкода від надання інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні. Наявність інформації в затвердженому переліку службової інформації не є підставою для автоматичного обмеження доступу до неї.

3)         особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком.

4)         не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

3.4.      При отриманні запиту на інформацію якою не володіє Конятинська сільська рада, але за статусом та характером діяльності їй відомо хто нею володіє, відповідальна особа перенаправляє, протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації, цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

3.5.      Не є запитом на інформацію документ, який хоч і названий запитом, або складений на бланку для запитів, або містить посилання на Закон, але не містить прохання надати певну інформацію чи документ Його варто розглянути на відповідність нормам Закону України «Про звернення громадян» та, у разі виявлення відповідних ознак, розглядати як звернення, про що запитувач має бути попереджений протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації.

3.6.      Якщо частина запиту відповідає ознакам та вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації», а частина підпадає під ознаки «звернення громадян», запит треба розглянули у відповідних частинах у строки та в порядку, передбаченому згаданими Законами, про що запитувач має бути попереджений.

3.7.      Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені цим Законом строки у разі наслання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

3.8.      При наданні відповіді запитувачу на електронну адресу, лист сільської ради з відповідними реквізитами (на бланку, за підписом посадової особи, із зазначенням виконавця, дати та вихідного номера) сканується та відправляється електронною поштою у форматі «PDF».

3.9.      В електронному вигляді інформація запитувачу може надаватися з офіційної електронної адреси сільської ради.

 

IV. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника інформації

4.1.      Рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

4.2.      Запитувач має право оскаржили:

- відмову в задоволенні запиту на інформацію;

- відстрочку задоволення запиту на інформацію;

- ненадання відповіді на запит на інформацію;

- надання недостовірної або неповної інформації;

- несвоєчасне надання інформації;

- невиконання розпорядником обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;

- інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

4.3.      Відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:

- ненадання відповіді на запит;

- ненадання інформації на запит;

- безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;

- не оприлюднення інформації відповідно до статті 15 цього Закону;

- надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

- несвоєчасне надання інформації;

- необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;

- нездійснення реєстрації документів;

- навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

4.4       Запитувач інформації може звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з приводу порушень вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

 

 

Сільський голова

Олексій СКРИПЧУК

 

Гід державних послуг. Банер