Якщо ви стали свідком або об'єктом незаконних, неправомірних та корупційних дій з боку працівників системи ДСНС!
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій
19 січня всі православні християни відзначатимуть одне з головних свят – Водохреща. Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Однак, для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді та льоду. Щорічно рятувальники району забезпечують безпеку цих заходів.
При експлуатації ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ пам'ятайте!
За статистикою основними причинами пожеж є недбале ставлення до елементарних правил пожежної безпеки та необережне поводження з вогнем. Залишається актуальним питанням дотримання правил пожежної безпеки в культових спорудах особливо під час проведення богослужінь. Небезпекою цих будівель з точки зору пожежної безпеки є те, що для будівництва та оздоблення використовується велика кількість горючих матеріалів, також наявні джерела відкритого вогню (свічки, лампадки). Шановні настоятелі церков та храмів! Стежте за підтриманням у належному протипожежному стані приміщень та будівель церков, забезпечуйте виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення служб. Звертаємо Вашу увагу на забезпеченість первинними засобами пожежогасіння приміщень та території церков, проведення додаткових інструктажів з питань пожежної безпеки з обслуговуючим персоналом. Особливу увагу слід приділити стану електрогосподарства (наявності замірів опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі, привести в належний стан електророзетки, електровимикачі, перевірити чи не пошкоджена ізоляція електропроводки та інших електроспоживачів, які використовуються), системам опалення, а також місцям встановлення свічок. Також, наголошуєм на необхідності утримання евакуаційних шляхів вільними, не захаращеними сторонніми предметами, евакуаційні виходи під час служб повинні бути відчиненими. Не залишайте без нагляду у приміщеннях запалені свічки, лампади. Не допускайте перевантаження електромережі ввімкненням надмірної кількості споживачів електричного струму, не використовуйте тимчасові дільниці електромережі, прослідкуйте, щоб електропроводка не монтувалась по горючих елементах приміщень. Підтримуйте у відповідності до вимог пожежної безпеки прилади опалення. Шановні прихожани! Будьте особливо пильними та обережними при використанні свічок – тримаючи свічку в руках, слідкуйте за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Не встановлюйте в безпосередній близькості до займистих матеріалів свічки, лампадки. При виникненні пожежі або іншої надзвичайної події не панікуйте, а організовано покиньте приміщення через евакуаційні виходи! Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе запобігти виникненню біди! Вижницький РВ ГУ ДСНС у Чернівецькій області
Протягом грудня 2022 року працівниками Вижницького РВ та 6 ДПРЧ ДПРЗ-4 ГУДСНСУ у Чернівецькій області було здійснено профілактичне відпрацювання житлового сектору Конятинської ТГ та Селятинської ТГ. Фахівцями було здійснено подвірний обхід малозабезпечених, пристарілих та багатодітних родин. Вкотре наголошено жителям про необхідність дотримання заходів пожежної безпеки під час користування опалювальними пічками та приладами опалення, електрогосподарством та електропобутовими приладами. Увагу громадян звернуто на необережне поводження з вогнем та дитячі пустощі з вогнем, що дуже часто стають причинами виникнення пожеж у житловому секторі. Окрім того вкотре попереджено громадян стосовно дотримання правил пожежної безпеки у побуті та в екосистемах.
Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки: - предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території; - наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки; - наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо); - наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань; - предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці. Категорично забороняється: - торкатися предмету і пересувати його; - користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); - заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати; - торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання. При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.